טרק בנפאל - טרק הפון היל ברכס האנפורנה - 14 ימים

 

ממלכת נפאל המשתרעת על פני הגבוהים שבהרי ההימלאיה היא ארץ של קסם אינסופי. זוהי ארץ של היסטוריה עתיקה, תרבויות ועמים ססגוניים, נופים נפלאים ומסלולי הליכה מהטובים והיפים על פני כדור הארץ. המסע הרגלי אל מרגלות הרי ההימלאיה לרכס האנפורנה – טרק הפון-היל, נחשב לאחד מהיפים ולא בכדי. המסלול עובר בין הפסגות הגבוהות והמשוננות בעולם הוא ללא ספק מהמרתקים שבהם. שבילי ההרים הצרים שמשו מאז ומתמיד את תושבי נפאל לצורכי מסחר וקשר בין הכפרים החקלאיים באזור. בדרכים מבודדות אלו נפגוש את בני השבטים החיים במרומי ההרים. נטפס בנוף של יערות עד ומדרונות תלולים מכוסי קרח, נלך בעמקי נהרות שוצפים, נחצה קניונים עמוקים בין טרסות חקלאיות וכפרים ציוריים שהזמן עמד בהם מלכת ונטפס לתצפיות גבוהות על "גג העולם". את הלילות הקרים נבלה בבקתות החמימות של תושבי ההרים ונטעם את האוכל המיוחד של בני המקום. הטרק היינו הדרגתי והטיפוס המתון בתחילת המסלול יכין אותנו לאתגרים ומעברי ההרים בהמשך.

    

 

תאריכי יציאה: 13 - 27 בספטמבר (ראש השנה).

                         27 בספטמבר - 11 באוקטובר (סוכות).

 אפשרות יציאה נוספת: לאורך החודשים מרץ - אפריל (הפריחה בשיאה).

מחיר : 2989 $

תוספת ליחיד : 439 $

תוספת חגים : 139 $

המחיר כולל : פרטים נוספים...

המחיר לא כולל : פרטים נוספים...

ציוד נדרש לטרק : פרטים נוספים...

אשרת כניסה : פרטים נוספים...

דרגת קושי : קשה.

 

ימים 1-2:

אחה"צ נצא בטיסה לדלהי בירת הודו (דרך יעד ביניים). עם ההגעה בבוקר נמשיך בטיסה לקטמנדו, עיר הבירה והגדולה בערי נפאל. לאחר הנחיתה בנפאל נתארגן במלון ונצא לסיור במרכז העיר. במהלך הסיור נראה את כיכר דורבר על 47 מקדשיה העתיקים, הארמון ותרבותם של התושבים המקומיים. נראה את ארמון אנימנדהוקה המשמש עד היום כמקום קדוש לאלה קומרי – ילדה קטנה במעמד אלוהי. נבקר גם את ארמון הקופים המתרומם לגובה של 80 מטר מעל לגגות העיר והנחשב כקדוש גם להינדו וגם לבודהיזם, לא נוותר על תצפית ממלון בנאגרקוט משם נשקף נוף מדהים של שרשרת הרי ההימלאיה.

 לינה קטמנדו.

 

 

יום 3:

יום נסיעה ארוך, בבוקר נצא בנסיעה בדרך המאובקת המובילה מקטמנדו לפוקרה. ביום זה נתוודע לראשונה למראות נפאל הכפרית. עם היציאה מהעיר ופרבריה מערבה לפוקרה. הדרך עצמה קשה יחסית אבל מרהיבה והיא מתאבן נפלא למה שצפוי לנו בהמשך. כפרים קטנים של תושבי נפאל המסורתיים, רכסי הרים נישאים ברקע לצד נהרות עצומים.

 לינה בפוקרה – השער לטרק בנפאל.

 

ימים 4-8:

טרק פון – היל ברכס האנפורנה (5 ימי הליכה)

מוקדם בבוקר נצא בנסיעה לכוון רכס האנפורנה. הטרק אותו נעשה, טרק הפון-היל, נחשב לאחד הטרקים המיוחדים והיפים ביותר. רכס האנפורנה במרכז ההימלאיה ריתק רבבות של מטיילים במשך שנים רבות משום יופיו עוצר הנשימה. מסלול הטרק שלנו עובר על גבי רכס סמוך לרכס ההימלאיה המרכזי משכנו של הר האנפורנה (מעל 8,000 מ') אך נמוך ממנו. המשמעות של בחירת מסלול הליכה זה, שאין צורך בהתאקלמות ובהסתגלות פיזית לגבהים (הגובה המקסימאלי של הטרק הוא פחות מ 3,500 מטר) ולאור כל ימי הטיול נוכל לראות את המראות המרהיבים של רכס האנפורנה.

בימים הבאים נטרק למרגלות ההרים העצומים בינות כפרים קטנים של בני שבט השרפה, יערות עד עבותים, קרחוני המצ'פוצ'רה העצומים, קניון נהר הקליקנדקי (הקניון העמוק בעולם) וכל אותם מראות הטבע האופייניים לטרק בהימלאיה. שיאו של הטרק הוא הטיפוס לפסגת הפון-היל (יציאה בשעות הקטנות של הלילה ע"מ להגיע אל הפסגה עם הזריחה).

 

פרוט מסלול הטרק:

יום ראשון - מנאיה פול לגנדרוק:

את הטרק נתחיל בכפר הקטן נאיה פול (Nayapul) ומשם נצא לדרך. היעד ביום הראשון הוא הכפר גנדרוק (Gandruk), שכדי להגיע אליו יש לטפס 1,000 מטרים ולעלות מגובה 1,050 ל-2,050. הצעידה מתנהלת לאורך הנחל השוצף שמימיו צלולים, כשמסביב ההרים הירוקים ומעליהם רכס האנפורנה על פסגותיו המושלגות והמבהיקות. בדרך עוברים בכפרים קטנים וליד טראסות אורז. העליות מאד ממושכות וכוללות טיפוס במעלה שבילים וטיפוס על אינספור מדרגות שונות בגובהן. חלקה האחרון של הדרך כולל טיפוס לא קצרבמדרגות ואחרי כשש שעות של הליכה מאומצת ומתוגמלת נגיע לגנדרוק.

לינה בגנדרוק.

יום שני - מגנדרוק לטדהפאני:

ההליכה ביום השני של הטרק היא ביער גשם. בדרך עוברים ליד מפלים קטנים וגדולים, חוצים נחלים על גשרוני עץ או מקפצים, בזהירות, על אבנים שהונחו במטרה לשמש כאמצעי מעבר. ההליכה היום אינה ארוכה ובאופן יחסי פחות קשה יחסית לשאר הימים. כעבור כחמש שעות הליכה, כולל עצירות, נגיע אל הכפר טדהפאני (Tadapani).

 הגובה אליו נגיע היום הוא 2,650 מטרים.

לינה בטדהפאני.

יום שלישי - מטדהפאני לגורהפאני:

 הדרך מתחילה בירידה לנחל ובמראות יפים של מפלים ונחלים שמימיהם צלולים ובתושבים מקומיים נחמדים, העוסקים ברחצה וכביסה במים הקרים. המשך הדרך, חלקה במעלה השביל וחלקה במדרגות רבות, גבוהות ונמוכות, צרות ורחבות ולא קלות לטיפוס. נעצור בכפר Banthai למנוחה ולתצפית על העמק והנהר המתפתל בתחתיתו. תצפית יפה נוספת נמצאת ב-Dourali Down. נמשיך להתקדם אט-אט ונגיע ל-Dourali Top Up. מקום זה נמצא מעל לגובה 3,000 מטרים, דבר הגורם לקשיי נשימה בשעת הטיפוס במדרגות. אם נתקלים במזג אוויר סוער, מומלץ לעטות שכמיות נגד גשם ולצעוד בזהירות כדי להמנע מהחלקה. צעידה איטית של כשעתיים תוביל אותנו אל הכפר גורהפאני (Ghorepani). מהכפר הזה מגיעים אל שיאו של הטרק - טיפוס עם שחר כדי לחזות בזריחה מהפון היל. העלייה תלולה מאוד וכרוכה בטיפוס על מדרגות גבוהות. כשמזג האוויר בהיר מתגלה מראה מרהיב של הזריחה מעל שרשרת הרי ההימלאיה. בנקודת התצפית עומדים עשרות תיירים ומשתאים מול עוצמתו ויופיו של הטבע.

לינה בגורהפאני.

יום רביעי - מגורהפאני לסיקה:

אחרי התצפית על הזריחה והירידה בחזרה לגורהפאני נצא לעבר הכפר סיקה (Sikha). המסלול היום הוא קל יחסית ומתאפיין כולו בירידה מתמשכת ועובר דרך יער יפה ולצד מפלים ונחלים שופעי מים וכמובן על המון מדרגות, לא אחידות בגודלן. אחרי כשלוש שעות וחצי נגיע לסיקה ונתמקם באחד הגסטהאוסים. הירידה היום היא מגובה 2,900 ל-1,980.

לינה בסיקה.

יום חמישי - מסיקה לטאטופאני וחזרה לפוקרה:

גם היום מתאפיין במגמת ירידה, הירוק המגוון, טרסות האורז והכפרים הקטנים. מבעד לעצים בעמק שמתחת מתגלה נהר הקאלי גאנדאקי, אליו מועדות פנינו. בדרך יש לחצות נחל על גבי שני גשרים תלויים ומיטלטלים. הקטע האחרון והקצר של ההליכה הוא למעשה דרך סלולה, עליה נוסעים ג'יפים ואוטובוסים. העיירה טאטופאני (Tatopani) ידועה במרחצאות החמים, שבה טובלים בטקס קבוע כל החוזרים מטרק הפון היל - לאחר טבילה הגונה במעיינות החמים וארוחה קלה נסכם את הטרק עם בירה קרה נתארגן ונמשיך בדרכנו...

טאטופאני הינו  מקום שמהווה צומת דרכים לטרקיסטים מכל העולם והינו שוקק חיים לאורך התקופה הנוכחית.

כאן נסיים את הטרק ומכאן נעשה את דרכנו אל הכפר בני (Beni) וממנו בחזרה לפוקרה.

לינה בפוקרה.

משך הליכה: 5-8 שעות ביום.

רמת קושי: בינונית (ירידות ועליות רבות במשך הטיול החל מגובה 1,000מ' ועד 3,400 מ')

לינה: בבתי הארחה מקומיים (הטובים שבנמצא). לעיתים עם שירותים משותפים.

כל ציוד הטיול והתיקים האישיים ייסחב ע"י פורטרים (סבלים) מקומיים.

 

 

יום 9:

לקראת צהריים נחזור לפוקרה. נתרענן במלון ונצא לטיול בעיירה. העיירה היפה היושבת על שפת אגם פאווה טל וממנו נשקף הנוף המדהים של פסגות ההימלאיה שביניהם הר האנאפורנה כולל ההר הקדוש מאג'פוג'אהרה. העמק עטור בכפרים ציוריים שהזמן עמד בהם מלכת התלויים על פסגות ההרים מסביב. עם ההגעה נצא לסיור בשווקים הצבעוניים של פוקרה כולל שייט על אגם פאווה.

 לינה פוקרה.

 

יום 10:

מוקדם בבוקר נצא בנסיעה שמורת צ'יטוואן בסמוך לגבול עם הודו. הנסיעה תעבור דרך העיירה העתיקה בנטיפור. הכפרים באזור השמורה נושאים אופי הודי בעיקרו והביקור בהם ישלים בגדול את הפסיפס האנושי של נפאל: תושבי קטמנדו והעירם הגדולות, אנשי ההר ובני שבט השרפה וכן האוכלוסייה הקרובה לגבול עם הודו עם ההגעה לשמורה נכנס לביקור באזור "בית היתומים" של הפילים ונשמע על הבעייתיות הכרוכה בקיום אוכלוסיית פילים משגשגת לצד שדות חקלאיים.

לינה באזור השמורה.

 

 

יום 11:

היום נצא לגלות כמה מרזיה של השמורה המופלאה. הטיול בשמורה הוא ע"ג פילים מאולפים. הן בגלל שזוהי דרך טובה להתקרב אל החיות מבלי שהן יחששו (הן מורגלות בקרבת פילים) והן משום שזה ייתן למטיילים הגנה מהטיגריסים שחיים בשמורה... בטיול כזה יש סיכוי טוב לראות קרנפים אסיאתיים נדירים מאוד, צבאים נקודים ואיילים חזירוניים ומגוון גדול ונאה של בני כנף. אחר הצהריים נצא לשייט בתחומי השמורה, הזדמנות טובה להשלים את הצפייה בחיות וכן לראות תנינים וציפורי מים.

לינה באזור השמורה.

 

יום 12:

לאחר ארוחת בוקר יוכל מי שיחפוץ בכך לטייל עם אופניים בשבילי האזור. בשעות הצהריים נעלה על ההסעה ונצא בדרך הארוכה (כ 6 שעות) לקטמנדו הגבוהה.

לינה בקטמנדו.

 

יום 13:

היום נצא לסיורים באזור עמק קטמנדו, העמק עטור בכפרים ציוריים שהזמן עמד בהם מלכת התלויים על פסגות ההרים מסביב. נצא לסיור בין הכפרים הציוריים, נבקר בשווקים הצבעוניים. בהמשך נצא לראות מספר אתרים מעניינים הנמצאים בסמוך לקטמנדו. נבקר בהסטופה של בודהנאת נחשבת כסטופה הבודהיסטית הגדולה בעולם, העיר העתיקה בקטפור, עיר המאמינים, שבה מקדשים בודהיסטים הבנויים בארכיטקטורה מדהימה. המקדש ההינדי בסמוך לנהר בגמאטי מצטיין בארכיטקטורה נפלאה ובמידת האפשר נבקר בעיירה פאטאן, בארמון המלכותי העתיק ועוד ככל שהזמן יותיר לנו.

לינה קטמנדו.

 

יום 14:

בהתאם לשעת הטיסה נעבור לשדה התעופה ונצא בטיסה לתל אביב דרך דלהי. הנחיתה תהייה ביום ה 15 !!!

* סדר המסלול והביקור באתרים עשוי להשתנות בשל זמני טיסות, זמינות בתי מלון ואילוצים אחרים.

 

 

הטיולים והטרקים הקרובים

  • שירין מדריך טיולים
  • שירין מדריך טיולים
  • שירין מדריך טיולים
  • שירין מדריך טיולים
  • שירין מדריך טיולים
  • שירין מדריך טיולים

מסעות טיולים וסיורים

הדרכת טיולי איכות וטרקים בארץ ובעולם

מפת אתר, מסעות טיולים וסיורים
Webness - פיתוח אתרים ותוכנות